بازار فروش روغن کنجد پرس سرد

روغن کنجد پرس سرد از انواع روغن کنجد است که نسبت به نوع گرم آن دارای سلامت بیشتری می باشد و همین مساله در بازار فروش نوع سرد نسبت به نوع گرم آن تاثیر گذار بوده است.  معمولا به خاطر اینکه در فرایند روغن گیری در نوع گرم نیاز به افزودن حلال ها می باشد و این موضوع درصد سلامت روغن را کمی کاهش می دهد و این مساله در بازار فروش نیز بی تاثیر نبوده است .

بازار فروش روغن کنجد پرس سرد

روش تهیه روغن کنجد پرس سرد

روش تهیه روغن کنجد پرس سرد

روغن کنجد یکی از روغن های گیاهی است، دانه های کنجد دارای مقدار زیادی روغن در خود می باشند که این روغن موجود دارای خواص و فواید بسیاری نیز می باشد. با وجود روغن سرشار دانه های کنجد تولید روغن آن نسبت به سایر دانه روغنی گیاهی کمتر است و معمولا هم قیمت بالاتری دارد. از روغن کنجد برای مصارف پخت و پز و سرخ کردن و همچنین برای سالاد ها استفاده می شود. این روغن دارای چربی اشباع است که مصرف آن را برای کسانی که دارای چربی خون و ناراحتی های قلبی و عروقی هستند مناسب تر می کند. کنجد سرشار از آنتی اکسیدان است که همین موضوع در روند پیشگیری از بروز سرطان بسیار موثر است ، همچنین دارای کالری کمتری است و برای جلوگیری از چاقی مناسب می باشد.  روغن کنجد حاوی ویتامین هایی نظیر ویتامین E نیز می باشد که برای رشد مو و زیبایی طراوت پوست بسیار مفید است و ده ها خاصیت درمانی و غذایی دیگر که ما را ترغیب به استفاده از این روغن می کند. در تهیه این روغن به روش سرد سعی شده است که روغن موجود در کنجد در دمای 30 الی 40 درجه توسط فشار وارده به دانه ها گرفته شود. این فشار توسط دستگاه مخصوص روغن گیری انجام می شود، چون فشار وارده و حرارت ایجاد شده در پرس سرد کمتر است میزان روغن خارج شده نیز نسبت به پرس گرم کمتر است اما دارای مواد مضر شیمیایی نمی باشد که این مهم ترین خاصیت آن می باشد.

خرید انواع روغن کنجد پرس سرد

خرید انواع روغن کنجد پرس سرد

تولید روغن کنجد پرس سرد نیز مانند سایر روغن ها در کارخانه جات مربوطه انجام می شود و برای فروش در بازار مصرف توسط نمایندگی های پخش خود این روغن ها را روانه بازار می‌ کنند و شما به عنوان مصرف کننده ، اگر به صورت کلی خرید می کنید از طریق همین نمایندگی ها باید اقدام کنید . برای خرید روغن کنجد به صورت جزئی نیز می توان به فروشگاه های مواد غذایی مراجعه کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما