بازرگانی فروش کنجد سفید ایرانی

بازرگانی فروش کنجد سفید ایرانی از جمله معتبر ترین مراکزی است که در زمینه تهیه، تولید، توزیع و فروش کنجد های سفید که در اصطلاح محلی به نام کنجد پوست کنده مشهور می باشد. این بازرگانی محصولات خود را در بسته بندی هایی مشخص تحت عنوان کنجد سفید کیلویی و همچنین به صورت عمده یا فله به فروش می رساند. 

بازرگانی فروش  کنجد سفید ایرانی

تفاوت کنجد سفید ایرانی و خارجی

تفاوت کنجد سفید ایرانی و خارجی

آنچه در بازار جهانی با نام کنجد سفید مورد خرید و فروش واقع می شود دانه های معمولی کنجد قهوه ای هستند که طی گذر از مراحل مختلف پوست کندن، لایه خارجی تیره رنگ آن ها جدا شده و به یک دانه سفید رنگ تبدیل می شوند. 

از آنجا که کشور های زیادی در زمینه کشت و پرورش کنجد فعالیت دارند لازم است تا مشخصه کنجد های سفید ایرانی شناخته شود تا مشخص شود کنجد ایرانی علاوه بر ویژگی های کیفی از لحاظ ظاهری نیز برتری دارند. 

اولین تفاوتی که کنجد سفید ایرانی با سایر گونه های مشابه خود دارند اندازه آن ها می باشد به این معنی که کنجد سفید ایرانی دانه های ریز تری دارند در حالی که کنجد های خارجی کشیده تر هستند.

از لحاظ ظاهری نیز کنجد های به عمل آمده در ایران کمی گرد به نظر می آیند و علت آن هم وجود مقدار قابل توجهی مواد روغنی در بافت آن است در حالی که کنجد های خارجی سطحی صاف دارند.

قیمت روز کنجد سفید ایرانی

قیمت روز  کنجد سفید ایرانی

قیمت کنجد سفید ایرانی با توجه به شاخص های قیمت گذاری انواع خشکبار و دانه های روغنی سنجیده شده و به صورت لیستی از قیمت ها از طریق نمایندگی های فعال در زمینه فروش محصولات کارخانه تولید کننده  کنجد های سفید به متقاضیان ارائه می شود. 

البته شایان ذکر است که عوامل موثر دیگری نیز بر روند تعیین قیمت کنجد سفید دخالت دارند که مهم ترین آن ها شامل موارد زیر می باشد : 

  • نوع کنجد هایی که پوست کنده شده اند. 
  • نحوه فرآوری و پوست کنی آن ها به این معنی که کنجد ها را به روش سنتی سفید کرده اند یا از روش های صنعتی و اضافه نمودن مواد شیمیایی در پوست کندن آن ها استفاده کرده اند. 
  • کیفیت کنجد ها پس از کندن پوست و خشک کردن آن ها، چرا که در بسیاری از موارد دیده شده است مه کنجد ها پس از طی مراحل مختلف پوست کندن له شده یا تغییر رنگ داده و یا در اثر استفاده از روش های نا صحیح، بخش اعظم مواد مغذی و در نهایت طعم خود را از دست داده اند. 
  • درجه ریز یا درشت بودن کنجد، به این ترتیب که کنجد های درشت تر کیفیت بالا تری داشته و از لحاظ قیمت، گران تر می باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما