تولید کننده روغن کنجد پرس سرد

تولید کنندگان روغن کنجد پرس سرد، این محصول را بر اساس پیشرفت هایی که در زمینه علم و فناوری به وجود آمده و با در نظر گرفتن استاندارد های جهانی که برای تولید روغن های خوراکی در نظر گرفته شده است تولید می نمایند. این گروه از تولید کنندگان، محصولات خود را به وسیله دستگاه های صنعتی مکانیزه به گونه ای تولید نموده اند که هیچ گونه ناخالصی در روغن دیده نشده و در عین حال طعم مطلوب کنجد به خوبی در دهان حس می شود. 

تولید کننده روغن کنجد پرس سرد

طرز تهیه روغن کنجد پرس سرد

طرز تهیه روغن کنجد پرس سرد

روغن کنجد پرس سرد یکی از انواع روغن کنجد است که به روش خاصی تهیه می گردد که نسبت به سایر روش های جذب روغن از دانه های کنجد بسیار موثر تر بوده و روغن سالم تری را به ما ارائه می دهد. 

در این روش به جای گرم کردن و حرارت دادن دانه های ریز و روغنی کنجد از روشی کاملا متضاد استفاده می نمایند به این معنی که کنجد ها را پس از تمیز کردن و شست و شو درون صافی هایی قرار داده و در مقابل جریان هوای گرم قرار می دهند  تا رطوبت آن ها کاملا گرفته شود. 

سپس آن ها را در مخزن دستگاه روغن گیری ریخته و درجه حرارت را به گونه ای تنظیم می کنند که هوای سرد به آن دمیده می شود.  

در همین حال اهرم دستگاه پرس را پایین آورده و با وارد آوردن فشار بسیار زیاد روغن ها را از دانه کنجد جدا می نمایند. 

پس از این مرحله نوبت به تصفیه کردن و شفاف سازی روغن می رسد که این کار را با مخلوط نمودن روغن با آب انجام می دهند به این ترتیب که پس از مخلوط کردن آن ها با آب املاح و مواد اضافی موجود در روغن همراه با آب در کف ظرف ته نشین می شود، پس از آن روغن را که در سطح آب قرار گرفته جدا نموده و با روش  های سانتریفیوژ تصفیه نموده و به مرحله بسته بندی می فرستند. 

مهم ترین مزیتی که این روش دارد این است که املاح معدنی و مواد مغذی موجود در کنجد به طور کامل وارد روغن شده و چون حرارتی به آن ها نمی رسد ساختار مولکولی خود را حفظ نموده و اختلالی در جذب آن ها ایجاد نمی شود، علاوه بر آن، تغییری نیز در شکل ظاهری دانه های کنجد ایجاد نمی شود و می توان به عنوان یک ماده مغذی دیگر که همچنان مواد پروتئینی و ویتامینی سرشاری دارد در صنایع غذایی مختلف مورد استفاده قرار داد. 

قیمت روز روغن کنجد پرس سرد

قیمت روز روغن کنجد پرس سرد

قیمت روغن کنجد پرس سرد به طور روزانه به روز رسانی شده و بر اساس معیار های متفاوتی چون ویژه بودن روش های فرآوری آن ها، نوع بسته بندی، حجم بسته بندی ها، در نظر گرفتن هزینه های جانبی مثل هزینه پرورش یا خرید دانه های کنجد، هزینه های حمل و جا به جایی آن ها تا محل کارخانه روغن گیری، هزینه عملیات تولیدی و بسته بندی آن ها، هزینه های مربوط به واسطه گری و مانند اینها تعیین می شود. 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما