صادرات عمده کنجد افغانستانی

صادرات عمده کنجد افغانستانی به دلیل کیفیت بالای این محصول و تقاضای بالایی که در بازارهای بین المللی برای آن وجود دارد، به صورت گسترده آغاز شده و از بازار خوبی نیز برخوردار می باشد.

با بازاریابی خوبی که در این زمینه صورت گفته است، صادرکنندگان توانسته اند به  سود خوب و قابل توجهی دست پیدا کنند و هنوز هم امکان پیشرفت بیش تر در بازارهای خارجی برای آن ها فراهم می باشد.

صادرات عمده کنجد افغانستانی

طرز تهیه کنجد افغانستانی

طرز تهیه کنجد افغانستانی کنجد افغانستانی دارای مدل های گوناگونی می باشد و در انواع مختلفی به بازار عرضه شده است که از آن جمله می‌توان به کنجد افغانی به حال خود، کنجد افغانی بوجار شده، کنجد افغانی شسته شده و کنجد پوست کنده افغانی اشاره نمود.

برای تهیه کنجد های افغانی به حال خود پس از برداشت این محصول و بوجار نمودن آن در افغانستان، آن را در کیسه های ۵۰ تا ۶۰ کیلوگرمی به بازار عرضه می نمایند. از موارد قابل ذکر در این زمینه می توان این مطلب را عنوان نمود که این نوع کنجد ۲ تا ۷ درصد ناخالصی دارد و به همین خاطر به قدری تمیز نیست که بتوان از آن جهت روغن گیری استفاده نمود.

چنانچه قصد تهیه روغن از این نوع کنجد دارید می بایست آن را مجدداً بوجاری نمایید و یا عملیات شستشو روی آن صورت دهید.

نوع دوم کنجد های افغان، کنجد افغان بوجاری شده می‌باشند که در اصل تمیز شده نوع اول هستند. همان طور که عنوان نمودیم، برای این کار ابتدا بسته های ۵۰ تا ۶۰ کیلوگرمی از کنجد به حال خود را به ایران وارد می نمایند و با استفاده از دستگاه های مکانیزه آن را پاک و بوجاری می نمایند و ناخالصی‌های آن را جدا می کنند. از کنجد به دست آمده جهت روغن گیری می توان استفاده نمود.

نوع سوم از کنجد، کنجد افغانی شسته شده نام دارد و در واقع همان کنجد به حال خود است که بوجار و شسته شده است و نهایتاً با استفاده از دستگاه های مکانیزه ای که در ایران وجود دارد، خشک شده و در بسته بندی های ۲۵ کیلوگرمی به بازار عرضه شده است. این نوع کنجد هیچگونه ناخالصی یا گرد و غبار ندارد و برای تمامی مصارف خوراکی نظیر نانوایی و روغن گیری مناسب می باشد.

کنجد پوست کنده نیز تمامی مراحل قبل به علاوه پوست گیری بر روی آن انجام می‌شود و به بازار عرضه می گردد.

کارخانه تولید کنجد افغانستانی

کارخانه تولید کنجد افغانستانی کارخانه تولید کنجد افغانستانی، با تولید انبوه کنجد افغانستانی درجه یک در کشور ایران و بهره گیری از تجهیزات به روز و پیشرفته و بکارگیری متخصصین مجرب و کارآزموده، توانسته است یک محصول با کیفیت بالا که توان رقابت در بازارهای جهانی را دارد به بازار عرضه کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما