صادرات عمده کنجد سیاه دیم

کنجد یکی از بهترین دانه‌های روغنی به حساب می‌آید که به دلیل روغن بسیار باکیفیت و بدون کلسترولش و خواص غذایی فراوان از گذشته‌ی دور تا به امروز مورد توجه قرار گرفته است. کشور ما یکی از مراکز بزرگ کشت و تولید کنجد سیاه دیم و زراعی است. صادرات عمده کنجد سیاه دیم ایران به کشورهای مختلف دنیا از جمله قطر، عمان، امارت متحده عربی، گرجستان، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و … صورت می‌گیرد و درآمد ارزی قابلی توجهی را برای کشور به ارمغان دارد.

صادرات عمده کنجد سیاه دیم

مراحل تولید کنجد سیاه دیم

مراحل تولید کنجد سیاه دیم کشت و تولید کنجد سیاه به دو صورت دیمی و غیر دیمی صورت می‌پذیرد. حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید که تولید کنجد سیاه دیمی به چه صورت اتفاق می‌افتد؟ 
در ادامه قصد داریم مراحل تولید کنجد سیاه به صورت دیمی را برای شما توضیح دهیم.

در اولین قدم کشت دیمی کنجد، کشاورزان زمین‌های مزروعی خود را شخم زده، کود دهی می‌کنند و برای کشت محصول آماده می‌کنند.

پس از آن با رعایت تمام نکات و شرایط لازمگیاه کنجد را بر روی زمین آماده شده می‌کارند.

قطعا واضح است که پس از مرحله کشت کنجد؛ مرحله نگهداری و آبیاری گیاه است. در روش دیمی وظیفه آبیاری گیاه بر عهده کشاورز نیست و این وظیفه را به عهده آسمان و نزولات آسمانی قرار می‌دهد!
اصولا کشت دیمی در فصل پاییز و یا اواخر زمستان صورت می‌گیرد که در این روش برف و باران قابل توجهی از آسمان می‌بارد و گیاه آبیاری می‌شود.
البته لازم به ذکر است که در فصل‌های سرد سال تابش خورشید گرمای کمتری را دارد و همین گرمای کمتر باعث می‌شود آب گیاه کمتر تبخیر شود و به آب کمتری نیاز دارد.
از طرفی لازم به ذکر است که در روش کشت دیمی محصولاتی کشت می‌شوند که به میزان آب کمتری هم نیازمند هستند و در برابر سرمای هوا به نسبت مقاوم‌تر هستند.

پس از مرحله نگهداری نوبت مرحله برداشت می‌رشد که اصولا در این مرحله کنجد به همراه ساقه جمع آوری می‌شود و سپس با انجام مراحل مختلف دانه کنجد از ساق آن جدا می‌گردد.

فروشگاه بزرگ کنجد سیاه دیم

فروشگاه بزرگ کنجد سیاه دیم اینترنت پدیده‌ای است که تقریبا تمام کارهای قرن 21 را تحت تاثیر خود قرار داده است. یکی از این کارهاف مقوله تجارت و خرید و فروش کالاهای بزرگ و کوچک است که با به وجود آمدن فروشگاه‌های اینترنتی بعد جدیدی را به خود می‌بیند.

این سایت یک فروشگاه کنجد سیاه دیم است که به صورت اینترنتی فعالیت می‌کند. در صورتی که قصد خرید این کالا را دارید می‌توانید با شماره‌های موجود در این سایت تماس گرفته و پس از مشورت با مشاورین ما، این محصولات را مناسب با نیاز خود سفارش دهید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما