فروش انواع کنجد دو بار بوجار

کنجد دانه ای است که در رنگ های سفید و قهوه ای موجود می باشد و از این دانه برای روغن گیری استفاده می شود. برای روغن گیری  از کنجد دو بار بوجار  استفاده می کنند،  کنجد دوبار بوجار یعنی کنجدی که در کارخانه توسط دستگاه های مختلف دو بار تمامی خاک ها، ناخالصی هایی که دارد از بین می رود و تمیز می شود و توسط دستگاه های دیگر شست و شو و خشک و در نهایت روغن گیری می شود.
فروش انواع کنجد دو بار بوجار

خواص کنجد دو بار بوجار پاکستانی

خواص کنجد دو بار بوجار پاکستانی کنجد بوجار پاکستانی رنگ آن مشکی و خاکستری می باشد، از این کنجد برای روغن گیری استفاده می کنند. کنجد پوست کنده پاکستانی معروف است و طرفداران زیادی در ایران دارد.  معمولاً رنگ خاکستری آن از مشکی گرانتر به فروش می رسد. برای روغن گیری حتما باید کنجد پاکستانی را دو بار بوجار کرد، چون ناخالصی ها و خاک ریزه های زیادی در خود دارد. بعد از تمیزکاری، شستشو و خشک کردن می توان روغن گیری کرد. روغن کنجد برای سرخ کردن مناسب نیست. خواص زیادی در پوست و مو دارد. روغن کنجد معمولاً در عطاری های طب سنتی به فروش می رسد. سرشار از ویتامین B ، آهن، کلسیم و فسفر می باشد. از روغن کنجد در سالادها استفاده می کنند، برای سوزش ادرار، مشکل ریه، سرفه های خشک، جلوگیری از آب مروارید هم کاربرد دارد. از کنجد ارده هم بدست می آورند که فوایدی مانند نرم کننده معده را دارد. کنجد برای درد عضلانی و روماتیسم مفید است. برای افرادی که مشکل معده دارند، توصیه می شود روغن کنجد را همراه عسل میل فرمایند.

واردات انواع کنجد دو بار بوجار

واردات انواع کنجد دو بار بوجار واردات کنجد بوجار بیشتر از افغانستان صورت می گیرد. تولید کنجد در ایران جوابگو مصرف مردم نیست. در کشور ما از کنجد برای ارده، روغن و غیره استفاده می کنند.  کنجد بوجار پاکستانی مشتری های خاص خود را دارد. ولی امروزه کنجدهای هندی که شبیه پاکستانی است در بازار موجود می باشد که اصلا کیفیت مناسبی ندارد و کثیف است. روغن گیری آن هم مناسب نیست. کنجدهای هندی معمولاً قیمت پایین تری نسبت به پاکستانی دارد. واردات کنجدها از کشورهایی مانند : چین، روسیه، عراق ، ترکیه و غیره صورت می گیرد. که آمار واردات از پاکستان بیشتر می باشد، چون کیفیت بالایی نسبت به بقیه کشورها دارد. شرکت های زیادی کنجدهای وارداتی را خریداری کرده و به وسیله دستگاه های شستشو، خشک کردن ، به روغن گیری که روغن خوراکی و روغن مالیدنی است تولید کرده و همچنین تولید ارده های خوراکی در انواع مختلف، مانند حلوا ارده کنجدی، حلوا ارده عسلی و غیره در کشور انجام می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما