قیمت به روز کنجد افغانستانی

کنجد افغانستانی بسیار از کیفیت خوبی برخوردار می باشد. دانه کنجد قدیمی ترین محصول روغنی روغنی است که به بشریت شناخته شده است. جنس گونه های زیادی دارد و بیشتر آنها وحشی هستند. بیشتر گونه های وحشی جنس Sesamum بومی کشورهای صحرای آفریقا است.

برخی گزارش ها ادعا می کنند کنجد در دوره بطلمیوس در مصر کشت شده است ،در حالی که برخی دیگر پادشاهی جدید را پیشنهاد می کنند.

قیمت به روز کنجد افغانستانی

تفاوت اصلی کنجد افغانستانی و ایرانی

تفاوت اصلی کنجد افغانستانی و ایرانی تفاوت های بسیاری این نوع کنجد های اصل افغانستانی و ایرانی دارند که مهم ترین تفاوت را می توان در اندازه و کیفیت دانست. کنجد گیاهی گلدار در جنس Sesamum است که بنه نیز نامیده می شود.  تعداد زیادی از بستگان وحشی در آفریقا و تعداد کمتری در هند مشاهده می شود. این گیاه در مناطق گرمسیری در سراسر جهان بسیار طبیعی شده و به دلیل دانه های خوراکی آن که در غلاف رشد می کنند ، کشت می شود. تولید جهانی در سال 2016 6.1 میلیون تن بود و تانزانیا ، میانمار ، هند و سودان به عنوان بزرگترین تولیدکننده بودند.

منشأ تاریخی کنجد به دلیل رشد آن در مناطقی که از رشد سایر محصولات زراعی پشتیبانی نمی کنند ، مورد حمایت قرار گرفت. همچنین یک محصول قوی است که به حمایت کمی از کشاورزی نیاز دارد – در شرایط خشکسالی ، در گرمای زیاد رشد می کند ، و رطوبت باقیمانده در خاک پس از اتمام موسمی یا حتی در صورت باران باران و یا باران زیاد است. این محصول زراعی بود که توسط کشاورزان معیشت در حاشیه بیابانها ، جایی که هیچ محصول دیگری در آن رشد نمی کند ، می توان کشت کرد. کنجد به عنوان محصول بازمانده نامیده می شود.
کنجد گیاهی سالانه به رشد 50 تا 100 سانتی متر (1.6 تا 3.3 فوت) با برگهای مخالف 4 تا 14 سانتی متر (1.6 تا 5.5 اینچ) با حاشیه کامل است. باریک آنها به طول 5 سانتی متر (2 اینچ) پهن ، در پایه گیاه ، باریک به عرض 1 سانتی متر (0.4 اینچ) بر روی ساقه گل است. گلها به رنگ سفید ، لوله‌ای به طول 3 تا 5 سانتی متر (2/1 تا 2،0 اینچ) با دهان چهار لنگ وجود دارد. گلها ممکن است از نظر رنگ متفاوت باشند ، بعضی از آنها سفید ، آبی یا بنفش هستند. دانه کنجد بسته به رقم در رنگهای مختلفی رخ می دهد. معامله شده ترین نوع کنجد به رنگ سفید رنگ است. سایر رنگهای رایج عبارتند از: بو ، برنزه ، طلا ، قهوه ای ، مایل به قرمز ، خاکستری و سیاه. رنگ برای پوست و میوه یکسان است.
هم چنین مصریان آن را sesemt نامیدند و در لیست داروهای دارویی در کتیبه Ebers Papyrus که قدمت آن بیش از 3600 سال قدمت دارد درج شده است. گزارش های باستان شناسی از ترکیه حاکی از آن است که کنجد حداقل 2750 سال پیش در امپراطوری اورارتو برای استخراج روغن پرورش یافته و تحت فشار قرار گرفته است.

وارد کننده بهترین کنجد افغانستانی اصل

وارد کننده بهترین کنجد افغانستانی اصل وارد کننده های بسیاری به کنجد اصل روی آورده اند زیرا از سود بسیاری برخوردار می باشند. شرکت های صادراتی نیز مهمی در خرید و فروش انواع کنجد دارند، صادر کننده انواع این محصولات را می توان ایران دانست، هم چنین مرکز های خرید این نوع محصول به صورت کیلویی می باشد که بسیار تاثیر مهمی را ایفا می کند. هم چنین شرکت پخش این نوع محصولات در تهران بیش تر توزیع می شوند، بیش تر این محصول ها به صورت عمده به فروش می رسد که تاثیر مهی را اجرا می کنند.

هم چنین استعلام قیمت کنجد توسط کارشناسان معتبر صورت می گیرد، هم چنین خرید این نوع محصول بیش تر به صورت مستقیم می باشد. هم چنین فروشنده های بسیاری به فروش این محصول می رسانند. راهنمایی این نوع محصولات بسیار مهم می باشد زیرا باعث می شوند که خریداران به این محصول را به راحتی خریداری نمایند. خرید این نوع محصول بیش تر در تهران به صورت مستقیم و عمده می باشد. مرکز های خرید انواع محصول در حال افزایش می باشد. وارد کننده کنجد در عصر جدید در حال افزایش می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما