قیمت خرید کنجد افغانستانی سال ۹۹

کنجد افغانستانی یکی از بهترین کنجد ها در بازار است که از کشور همسایه وارد می شود و بیشترین روغن گیری را به خود اختصاص داده است و مورد استقبال زیادی قرار گرفته است، قیمت خرید آن نیز در سال ۹۹ بسته به کیفیت مختلف می باشد چون هر منطقه ای از افغانستان دارای کنجد با کیفیت مختلفی می باشد.

قیمت خرید کنجد افغانستانی سال ۹۹

تفاوت کنجد افغانستانی و ایرانی

تفاوت کنجد افغانستانی و ایرانی کنجد افغانستانی از رنگ سبز تیره برخوردار بوده و درصد روغن گیری بالایی را به خود اختصاص داده است به همین دلیل دارای قیمت های بیشتری می باشد، هر منطقه ای از افغانستان نیز دارای کنجد با مشخصات مختلفی است و کنجد میمنه و مزار شریف دارای بهترین کیفیت می باشد.

کنجد تیره ایرانی برای روغن گیری بکار می رود و عمدتا از نوع ایرانی برای تهیه ارده استفاده می شود و شهرهای یزد، جیرفت، خوزستان، شمال و اصفهان کشت کنندگان این دانه هستند، کنجد دارای طبع گرمی بوده و حاوی لسیتین، پروتئین، ویتامین های ب، د، ای، اف۱ و … است که ۵۰ درصد آن را روغن تشکیل می دهد، حتی تفاله آن دارای پروتئین بسیار بالایی است به همین دلیل به عنوان ماده غذایی به خوراک دام شیرده افزوده می شود.

کنجد در بازار در انواع گونه های سفید، سیاه و قهوه ای در دو نوع پوست کنده و با پوست به فروش می رسد که نوع با پوست دارای خواص بیشتری می باشد، این دانه بسیار مغذی بوده و بسیاری از کشورهای فقیر از آن به عنوان جایگزین گوشت استفاده می کنند چون از نظر ویتامین ها و پروتئین با گوشت برابری می کند.

وارد کننده مستقیم کنجد افغانستانی

وارد کننده مستقیم کنجد افغانستانی وارد کننده کنجد افغانستانی در بازار های خارجی فعالیت گسترده ای داشته و با شناسایی بهترین کنجد در کشور همسایه به عرضه آن در داخل کشور می پردازد.

انواع کنجد دارای استفاده های فراوانی است مانند:

  • کنجد مشکی: در نانوایی ها برای تهیه انواع نان سنگک، بربری، لواش، شیرینی جات و … بکار می رود.
  • کنجد قهوه ای شسته شده: در نانوایی ها، تهیه خوراکی، هفت مغز، جهت تقویت به عنوان دارو استفاده می شود.
  • کنجد قهوه ای خام: در خوراکی ها، نان خشک و نان کنجد استفاده می شود.
  • کنجد سفید ایرانی: برای تهیه نان فانتزی، خوراکی، شیرینی و کیک، مصارف دارویی ارائه می شود.
  • کنجد سفید ایرانی: از نوع هندی است که سفید و تمیز بوده و استفاده خوراکی، نان فانتزی و قنادی دارد.
  • کنجد قرمز: بسیار خوشمزه است و از بو دادن و تفت دادن کنجد سفید ایرانی به دست آمده که مورد استفاده لوازم قنادی بوده و مصارف خام خوری دارد.
  • کنجد سفید پاکستان: در روغن گیری بکار می رود و قیمت های ارزانتری نیز داشته است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما