قیمت روز کنجد سفید عمده

کنجد یک دانه روغنی قیمتی بومی هند و آفریقا است که امروزه در بسیاری از دستورهای غذایی در سراسر جهان مصرف می شود. انواع مختلفی مانند کنجد سفید و سیاه وجود دارد که قیمت آن ها متفاوت است و روشهای مختلف مصرف آن به صورت دانه خام، دانه بو داده یا تهینی (رب کنجد خام یا بو داده) وجود دارد. مجموعه ما اقدام به فروش کنجد سفید عمده با بهترین قیمت روز نموده است.

قیمت روز کنجد سفید عمده

مزایای خرید کنجد سفید عمده

مزایای خرید کنجد سفید عمده

  1. از نظر تغذیه ای، حاوی یک پروتئین با کیفیت بالا است، از نظر اسید آمینه ضروری نیست و حاوی گلوتن نیست. محتوای کربوهیدرات آن کمتر از غلات،حبوبات و سایر غلات است زیرا ماده مغذی اصلی آن چربی است. محتوای چربی بالای آن باعث می شود یک دانه بسیار کالری باشد. در قسمت چربی آن،ما اکثر چربیهای اشباع نشده و غیراشباع را می یابیم، محتوای امگا 6 آن بالاتر است، اگرچه مقدار قابل توجهی امگا 9 نیز فراهم می کند.
  2. محتوای فیبر زیاد و حاوی موسیلاژ است. سهم مواد معدنی بسیار جالب است زیرا یکی از غذاهای منشأ گیاهی است که بیشترین کلسیم (900mg / 100g کنجد) را فراهم می کند، بسیار بیشتر از سهم کلسیم شیر حیوانات (120mg / 100g شیر گاو). همچنین سهم آهن، روی، سلنیوم، فسفر، پتاسیم، منیزیم یا منگنز مهم است. در مورد ویتامین ها، ویتامین های گروه B از جمله اسیدفولیک و ویتامین های A و E که در قسمت چربی آن وجود دارد،تأمین می شود. همچنین محتوای لسیتین بیش از دانه های سویا مهم است.
  3. می توان آنها را به صورت خام یا برشته در بسیاری از غذاها مانند سالاد، ووک، سوشی، سیب زمینی سرخ کرده، ماکارونی، سوپ، سس، خمیر، نان، … می توان با سایر غلات، موسلی، حبوبات مخلوط کرد یا دانه ها مانند تهیه نان یا شیرینی … برای برشته کردن دانه های خام آنها را در ماهیتابه ریخته و حرارت می دهیم تا مزه نان تست گرفته شود اما باید مراقب باشید در این کار زیاده روی نکنید تا خیلی برشته نشوند. آنها همچنین می توانند از قبل تست شده یا انواع کنجد سیاه خریداری شوند. از دانه ها می توانیم آرد کنجد را که با سایر دانه ها مخلوط شده است برای استفاده در شیرینی و شیرینی تهیه کنیم.

فروش کنجد سفید به قیمت مناسب

فروش کنجد سفید به قیمت مناسب شما عزیزان می توانید جهت خرید کنجد سفید با ما تماس حاصل نمایید. می توان با دانه های کنجد خام یا بو داده و آب تهیه و تهیه کرد. تاهینی کنجد خام عطر و طعم ملایم تری دارد و تاهینی کنجد تست دارای طعم شدید تری است. از آنها برای تهیه سس هایی مانند هوموس استفاده می شود. برای جلوگیری از مصرف آلاینده ها یا ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی، مصرف دانه کنجد از محصولات ارگانیک بسیار مهم است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما