قیمت فروش کنجد سفید ایرانی

در بازار داخلی انواع کنجد سفید و قهوه ای برای تهیه فرآورده هایی مانند روغن، ارده و مصارف خوراکی خرید و فروش می شوند. در این میان یکی از بهترین ارقام مصرفی کنجد سفید ایرانی تازه و دانه درشت است. با توجه به تنوع این محصول قصد داریم به بررسی ویژگی های کیفی و ظاهری رقم ایرانی بپردازیم. همچنین قیمت و نرخ فروش آن را در خریدهای عمده بررسی می کنیم.

قیمت فروش کنجد سفید ایرانی

تفاوت اصلی کنجد سفید ایرانی و خارجی

تفاوت اصلی کنجد سفید ایرانی و خارجی کنجد دانه ای روغنی و پرمصرف در صنایع مختلف غذایی است که در دو نوع دانه سفید و قهوه ای در ایران کشت می شود. با توجه به نیاز بازار و بالا بودن تقاضا علاو بر تولیدات داخل، هر ساله حجم قابل توجه ای کنجد از طریق واردات به بازار تزریق می شود. کنجد ایرانی اغلب در مناطق جنوبی و مرکزی کشور مانند شهرهای اصفهان، فارس، جیرفت و خوزستان کشت می شوند. انواع کنجد خارجی وارداتی نیز موارد زیر را شامل می شوند:

  • کنجد پاکستانی: دارای رنگ قهوه ای تیره است و اغلب برای روغن گیری مورد استفاده قرار می گیرد.
  • کنجد افغانستانی: از این رقم نیز برای تهیه روغن کنجد استفاده می کنند و دارای رنگ قهوه ای روشن است.
  • کنجد هندی: میزان روغن آن کم بوده و اغلب برای مصارف خوراکی مناسب است.
  • کنجد سودان: طعم نسبتاً شیرینی دارد و به همین علت برای ارده گیری از آن استفاده می کنند.

دانه های کنجد سفید ایرانی نسبتاً به ارقام پاکستانی و افغانی ریز تر بوده و میزان روغن دهی آن نیز کمتر است. کنجد ایرانی شباهت زیادی به ارقام وارداتی از هند داشته و معمولاً برای مصارف خوراکی و تهیه انواع حلوا ارده از آنها استفاده می کنند. بنابراین می توان گفت که بهترین کنجد سفید ایرانی برای تهیه فرآورده های خوراکی و بکارگیری در صنایع تولید کیک و شیرینی کاربردهای فراوانی دارد.

فروش ویژه کنجد سفید ایرانی

فروش ویژه کنجد سفید ایرانی کنجد سفید منبع غنی از کلسیم است که برای رشد استخوان ها، تقویت دندان و همچنین افزایش انرژی عمومی بدن بهترین دانه خوراکی به شمار می رود. از این رو متخصصان طب سنتی همواره توصیه می کنند که حجم قابل توجه ای از این دانه سفید رنگ را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید.
با توجه به خواص درمانی و مصرف کنجد، این محصول به صورت بسته بندی چند صد گرمی و فله ای در بازار عرضه و خرید و فروش می شود. شرکت های بسته بندی برای تهیه عمده و ارزان انواع کنجد سفید می توانند از طریق تامین کنندگان محلی اقدام به تهیه این محصول نمایند.
کسانی که قصد صادرات یا خرید و فروش کنجد سفید عمده با قیمت مناسب و کسب حاشیه سود قابل توجهی را دارند، می توانند به صورت آنلاین و از طریق مشاوران این مرکز به دنبال بازارهای هدف سودده باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما