مرکز خرید کنجد سودان

کنجد سودان، یکی از کنجدهای مرغوب در سراسر جهان است که طرفدارن بسیاری را به خود جذب کرده است. این مدل از کنجد از کیفیت و قیمت بسیار مناسبی برخوردار است و مراکز خرید و فروش آن بیش تر از هر جایی در کشور های حاشیه خلیج فارس است.

مرکز خرید کنجد سودان

مشخصات فنی کنجد سودان

مشخصات فنی کنجد سودان کنجد سودان؛ یک محصول قدیمی و سنتی است که آن را در صنایع شیرینی سازی و تولید روغن خوراکی، کیک و آرد استفاده می کنند.

کنجد دارای خصوصیات مهم کشاورزی است. با شرایط گرمسیری و معتدل سازگار است و با حداقل آبیاری یا بارندگی به خوبی رشد می کند و می تواند عملکرد خوبی در دمای بالا داشته باشد.

از انواع کنجد سودان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. دانه کنجد سفید سودانی
  2. دانه کنجد قرمز
  3. دانه کنجد مخلوط

در واقع دانه کنجد سودان، یکی از قدیمی ترین محصولات روغنی است که گونه های زیادی دارد و بیش تر آن ها وحشی و بومی آفریقای جنوبی است.

اندازه، فرم و رنگ کنجدها با هم تفاوت دارند که کنجد سودان؛ به طور معمول دانه های حدود 3 تا 4 میلی متر و طول 2 میلی متر و ضخامت 1 میلی متری دارند.

کنجد، با داشتن عطر و طعم غنی و مغذی، یک ماده رایج در غذاهای مختلف در سراسر جهان است. دانه های کنجد، بسته به رقم برداشت شده در رنگ های مختلفی قرار می گیرند. معامله شده ترین نوع کنجد به رنگ سفید است. سایر رنگ های رایج عبارتند از: برنزه، طلایی، قهوه ای مایل به قرمز، خاکستری و سیاه.

اما کنجدها فواید بسیاری دارند که اندکی از آن ها در زیر ذکر شده است:

این کنجدها پر از منیزیم هستند و یک ماده مغذی اند که به کاهش فشار خون کمک می کنند.

از طرفی هم پر از پروتئین با کیفیت بالا هستند. ماساژ روغن کنجد سودان هم رشد را بهبود می بخشد و در بهتر شدن شرایط خواب عالی است.

محتوای بالای مس موجود در دانه کنجد، باعث تسکین ورم مفاصل و تقویت استخوان ها، مفاصل و رگ های خونی می شود. مقدار بالای فیبر دانه کنجد باعث بهبود عملکرد روده ها می شود.

صادرات انواع کنجد سودان

صادرات انواع کنجد سودان سودان درصد زیادی از کنجد برای صادرات سالانه جهان را تولید می کند. کنجد در سودان به طور عمده در مناطق جنوبی کردوفان، کساله و در ایالت های سفید و آبی نیل تولید می شود و از آن جا وارد بازارهای خرید و فروش خواهد شد.

در واقع با صادرات کنجد سودان، مقدار قابل توجهی از نیاز بازار رفع شده است و مردم در همه جای جهان از این مدل کنجد در حال استفاده اند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما