مرکز فروش کنجد ایرانی قهوه ای خام

کنجد ایرانی به دلیل مرغوبیت ویژه ای که در میان خاورمیانه دارد بازار فروش بسیار خوبی دارد.کنجدخام در رنگ های متفاوت تیره و روشن وجوددارد و مرکز فروش آنها عموما مناطقی است که محصول در آن مناطق کشت میشود.

مرکز فروش کنجد ایرانی قهوه ای خام

توضیحاتی در مورد کنجد ایرانی

توضیحاتی در مورد کنجد ایرانی سابقه ی کاشت کنجد به حدود ۳هزار سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد. کنجد را در رنگ های مختلف سفید، سیاه و قهوه ای میتوان یافت که معمولا در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری مانند: جیرفت، بوشهر، لار، خوزستان، شمال کشور و اصفهان کشت میشود. بر خلاف تصور عموم کنجد قهوه ای از خواص بسیار بیستری نسبت به رنگ های روشن آن برخورددار است.در نانوایی و قنادی ها و همچنین برای روغن گیری و تولید ارده از کنجد قهوه ای استفاده میشود.

بهترین کنجد ایرانی را می توان در استان هایی مانند یزد،فارس،لار و جهرم یافت که به دلیل کیفیت مطلوبی که دارد مورد استقبال زیادی قرار گرفته و برای تولید ارده و روغن ارده از آن استفاده میشود. درمیان کنجدهای موجود در بازار، از کنجدهای خاکستری، مشکی و قهوه ای برای روغن گیری استفاده می شود.

به طور کلی کنجد به دلیل مواد مغذی و معدنی زیادی که دارد یابه صورت روغن و یا  به دوصورت با پوست و بدون پوست استفاده میشود اما بیشترین مصرف کنجد در جهان به صورت کنجد پوست کنده یا بدون سبوس است که البته این نوع کنجد حاوی ارزش غذایی زیادی است.

صادرات بهترین کنجد ایرانی

صادرات بهترین کنجد ایرانی اگر بخواهیم تاریخچه ی صادرات کنجد را مورد بررسی قرار دهیم، مشاهده میکنیم که کنجد در ابتدا در کشور هند کشت میشد و بعد از آن به سایر نقاط جهان راه یافته است.

مصرف کنجد در صنایع غذایی و به صورت دانه های روغنی دارای اهمیت اقتصادی ویژه ای در سال های اخیر شده و همین امر موجب رونق فروش و صادرات کنجد ایرانی شده است.

یکی از راه های درآمد برخی از افراد از طریق فروش کنجد خام در کشور بوده که مصارف زیادی درتمام زمینه ها دارد و میتوان اینگونه بیان کرد که برخی از نیازهای کشور از این طریق تامین میشود. که البته خرید و فروش کنجد خام به صورت عمده از لحاظ اقتصادس بسیار به صرفه است و سبب کاهش قیمت برای مشتریان خواهد بود.

در سال۹۶ صادرات روغن کنجد و فراورده های آن به کشور روسیه درحدود یک تن بوده است. علاوه بر کشور روسیه، به کشورهای عراق، آسیای میانه و حتی اروپا هم صادر میشود.شرایط خوب بازار روسیه تمایل تجار ایرانی را به صادرات به این کشور افزایش میدهد اما پیچیدگی های بازار روسیه موانع زیادی برای حضور موفق تجارایرانی را ایجاد کرده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما